sobota, 27 kwietnia 2013

Recenzja Peeling Dr Stopa

Dziś recenzja peelingu enzymatycznego Dr. Stopa :)
Możliwość testowania go otrzymałam od Malinowego Klubu :)


Od producenta:
Polecany do profilaktycznego stosowania dla każdego rodzaju skóry stóp, szczególnie dla osób u których skóra wykazuje skłonność do nadmiernego rogowacenia naskórka, jest sucha z objawami nadmiernego złuszczania. 
Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. 
Może być stosowany również do pielęgnacji skóry łokci.
Peeling działa dwustopniowo - dzięki zawartości enzymów ulega rozluźnieniu cement międzykomórkowy - ułatwia to usuwanie martwego naskórka. Dodatkowo drobinki polietylenu mechanicznie usuwają zrogowaciały naskórek.
Systematycznie stosowany wyraźnie zmiękcza skórę, usuwa zrogowaciały naskórek, zmniejsza szorstkość. Skóra staje się gładka, miękka, przyjemna w dotyku.
Badania aparaturowe potwierdziły skuteczność działania preparatu:
- indeks złuszczania obniżył się średnio o 33% w stosunku do stanu wyjściowego, a tym samym wolniej zachodzi proces rogowacenia naskórka,
- całkowita powierzchnia pokryta korneocytami zmniejszyła się średnio o 30%,
Powyższe wyniki świadczą o tym, że warstwa rogowa naskórka została odpowiednio nawilżona i natłuszczona, co spowodowało, że proces wysuszania i złuszczania się naskórka został zahamowany.
Nie testowany na zwierzętach.
Przebadany dermatologicznie.
Nie zawiera kompozycji zapachowej i parabenów.


Skład:
Glycerin, Aqua, Polyethylene, Propylene Glycol, Bacillus Ferment., Carbomer, Sodium Hydroxide, Metchylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.

Moja ocena:
Całkiem przyjemny choć dosyć przeciętny peeling. Nie potrafię określić jego zapachu,
tak jakby go nie było. Delikatnie złuszcza, pozostawia lekko wygładzoną skórę. Raczej średnio radzi sobie z moimi problematycznymi piętami. Szczerze powiedziawszy miałam większe nadzieje co do niego, niestety troszkę mnie zawiódł. Raczej go nie kupię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobało Ci się? Napisz :)
Będzie mi bardzo miło jak zostawisz po sobie ślad ;)